Geplaatst op

Vorige week maakte Aedes, de vereniging van woningcorporaties, de resultaten van zijn jaarlijkse benchmark bekend. Doel van deze benchmark is om corporaties te kunnen vergelijken en van elkaar te leren.

De benchmark kent vijf prestatievelden: Huurdersoordeel, Bedrijfslasten, Duurzaamheid, Onderhoud & verbetering, en Beschikbaarheid & betaalbaarheid. Er zijn per benchmarkonderdeel drie klassen: A, B en C. De corporaties met de beste scores vallen in klasse A, de middengroep in klasse B en de corporaties met de mindere scores in C.

Onze scores
Net als vorig jaar, scoren we op Huurdersoordeel een B. Ook de score bij de Bedrijfslasten en Duurzaamheid is onveranderd en is respectievelijk een C en een B. Bij Onderhoud & verbetering is de score teruggelopen van een B naar een C. Voor Beschikbaarheid & betaalbaarheid zijn wel scores beschikbaar, maar is er geen letter toegekend.

We zijn blij te zien dat we met een huurdersoordeel van 7,9 van nieuwe huurders boven het gemiddelde zitten van de sector. De score voor reparatieverzoeken hebben we weten op te trekken van een C naar een B. Een mooie score is de A op CO2 uitstoot per m2. Wat het meet is het daadwerkelijke gasverbruik in onze woningen. Wij scoren hierop gemiddeld beter dan de sector omdat we al meer woningen hebben aangesloten op het warmtenet. De score past bij een stedelijke corporatie met wat kleinere woningen in gebieden waar een warmtenet beschikbaar is.

Verbeteren woningkwaliteit speerpunt
Met twee keer een B en twee keer een C vinden we dat onze scores beter kunnen en moeten. Dit vraagt onze permanente aandacht. Het verduurzamen en daarmee het verbeteren van de kwaliteit van onze woningen is een van onze speerpunten. Voor 2028 willen we zoveel mogelijk woningen die nu nog een E, F of G label hebben, aanpakken. We versnellen de start van renovatie- en isolatieprojecten. Waarbij we uiteraard wel afhankelijk zijn van beschikbare capaciteit bij zowel onze eigen organisatie, de gemeentes waarin we werken en onze leveranciers.

Het verbeteren van de woningkwaliteit zal ook een positief effect hebben op het huurdersoordeel. Zeker als dit gepaard gaat met lagere energiekosten. We willen dat onze huurders tevreden zijn over hun woning, hun woonomgeving en de service die zij van Woonbron mogen verwachten. We zijn ervan overtuigd dat we het in de toekomst beter gaan doen.

Overig nieuws

Woonbron start sociale nieuwbouw aan de M.H. Trompweg in Dordrecht

Woonbron is gestart met de nieuwbouw aan de M.H. Trompweg in de Wielwijk. Het gebouw dat op de M.H. Trompweg stond, is in 2023 gesloopt. Het bestond uit 24 portieketagewoningen. De nieuwbouw bestaat uit 39 driekamerappartementen (van 68 m² tot 73 m²) in de sociale huur met lift. Op de begane grond komen drie speciaal aangepaste woningen. Deze woningen krijgen grotere kamers en een ruime badkamer, waardoor ze volledig rolstoeltoegankelijk zijn. De officiële start van de bouw – het leggen van de eerste vloerplaat - werd verricht door Arthur Oerlemans (directeur Woonbron), Wim van der Kruijff (wethouder gemeente Dordrecht) en Johan Krijgsman (directeur Waal) in aanwezigheid van de direct betrokkenen.
Lees meer

Check wat de veranderingen in huurtoeslag voor jou betekenen

Vanaf 1 januari 2026 gelden nieuwe regels voor huurtoeslag. Meer mensen kunnen huurtoeslag krijgen. Jongeren van 21 en 22 jaar kunnen soms meer toeslag krijgen. En servicekosten tellen niet meer mee. Check wat de veranderingen voor jou betekenen door een proefberekening te maken op toeslagen.nl/proefberekening.
Lees meer