Geplaatst op

Vorige week maakte Aedes, de vereniging van woningcorporaties, de resultaten van zijn jaarlijkse benchmark bekend. Doel van deze benchmark is om corporaties te kunnen vergelijken en van elkaar te leren.

De benchmark kent vijf prestatievelden: Huurdersoordeel, Bedrijfslasten, Duurzaamheid, Onderhoud & verbetering, en Beschikbaarheid & betaalbaarheid. Er zijn per benchmarkonderdeel drie klassen: A, B en C. De corporaties met de beste scores vallen in klasse A, de middengroep in klasse B en de corporaties met de mindere scores in C.

Onze scores
Net als vorig jaar, scoren we op Huurdersoordeel een B. Ook de score bij de Bedrijfslasten en Duurzaamheid is onveranderd en is respectievelijk een C en een B. Bij Onderhoud & verbetering is de score teruggelopen van een B naar een C. Voor Beschikbaarheid & betaalbaarheid zijn wel scores beschikbaar, maar is er geen letter toegekend.

We zijn blij te zien dat we met een huurdersoordeel van 7,9 van nieuwe huurders boven het gemiddelde zitten van de sector. De score voor reparatieverzoeken hebben we weten op te trekken van een C naar een B. Een mooie score is de A op CO2 uitstoot per m2. Wat het meet is het daadwerkelijke gasverbruik in onze woningen. Wij scoren hierop gemiddeld beter dan de sector omdat we al meer woningen hebben aangesloten op het warmtenet. De score past bij een stedelijke corporatie met wat kleinere woningen in gebieden waar een warmtenet beschikbaar is.

Verbeteren woningkwaliteit speerpunt
Met twee keer een B en twee keer een C vinden we dat onze scores beter kunnen en moeten. Dit vraagt onze permanente aandacht. Het verduurzamen en daarmee het verbeteren van de kwaliteit van onze woningen is een van onze speerpunten. Voor 2028 willen we zoveel mogelijk woningen die nu nog een E, F of G label hebben, aanpakken. We versnellen de start van renovatie- en isolatieprojecten. Waarbij we uiteraard wel afhankelijk zijn van beschikbare capaciteit bij zowel onze eigen organisatie, de gemeentes waarin we werken en onze leveranciers.

Het verbeteren van de woningkwaliteit zal ook een positief effect hebben op het huurdersoordeel. Zeker als dit gepaard gaat met lagere energiekosten. We willen dat onze huurders tevreden zijn over hun woning, hun woonomgeving en de service die zij van Woonbron mogen verwachten. We zijn ervan overtuigd dat we het in de toekomst beter gaan doen.

Overig nieuws

Woonbron en CVD versterken samenwerking rond huisvesting kwetsbare Rotterdammers

Woonbron en CVD hebben gisteren hun samenwerking opnieuw bevestigd en vastgelegd in een samenwerkingsovereenkomst. Beide organisaties zetten zich in voor passende huisvesting en begeleiding van kwetsbare Rotterdammers in gedifferentieerde wijken. De overeenkomst beschrijft hoe Woonbron en CVD gezamenlijk zorgen voor een veilige, stabiele woonomgeving en een soepele samenwerking in de wijk.
Lees meer

Start verhuur Alhenablok: stijlvol en duurzaam wonen aan het Marconiplein

Woningcorporatie Woonbron start op maandag 10 november om 20.00 uur met de verhuur van de eerste 43 woningen in het Alhenablok, gelegen aan het Marconiplein, de Mathenesserweg, Dirk Danestraat en Mathenesserdijk in Rotterdam-Spangen. Een belangrijke mijlpaal in de transformatie van dit iconische woongebouw uit de jaren ’20, dat na een ingrijpende renovatie nu bijna klaar is voor nieuwe bewoners.
Lees meer

Nieuwe impuls voor Crabbehof: feestelijke oplevering 71 sociale huurwoningen door Woonbron aan de Frank van der Goesstraat

In de wijk Crabbehof in Dordrecht zijn gisteren 71 nieuwe sociale huurwoningen feestelijk opgeleverd. De 2 woongebouwen, met nu de nieuwe namen ‘Rietdam’ en ‘Louisa’, vormen samen met het eerder opgeleverde woningen aan de W.H. Vliegenstraat een belangrijke kwaliteitsimpuls voor de wijk. De feestelijke opening werd verricht door Arthur Oerlemans (directeur Woonbron), wethouder Wim van der Kruijff (gemeente Dordrecht) en Willem Froeling (commercieel projectleider Waal), in aanwezigheid van de nieuwe bewoners en betrokkenen.
Lees meer