Geplaatst op

Bij Woonbron zetten we ons in om het verschil te maken tussen een huis en een thuis. Hoe woon jij bij Woonbron? We gingen langs bij mevrouw Mes in Rotterdam.

Mevrouw Mes woont al ruim 25 jaar in de Nancy Zeelenbergflat en in juli vierde ze haar 100ste verjaardag. We treffen mevrouw op haar vaste plekje in restaurant KOCO van Salim Elfassi, op de begane grond van het wooncomplex. "Hier ben ik het liefst. Ik hou van gezelligheid en kletsen. Zodra KOCO opengaat, kom ik naar beneden. De jongens vragen dan of ik goed geslapen heb. Ik schuif ook regelmatig aan bij een activiteit die hier georganiseerd wordt. Niet om mee te doen hoor, haha, maar om gezellig te kletsen."

Hoewel ze de meeste tijd in KOCO te vinden is, geniet mevrouw Mes ook van haar woning. "Het is gelukkig erg ruim en ik heb uitzicht op het groen. In het weekend is het restaurant dicht, dan zorg ik zelf voor mijn eten. Ik heb hulp in huis, maar ik maak ook nog steeds zelf schoon. Het moet natuurlijk wel netjes blijven."

"Mijn man en ik woonden hier jarenlang heel gelukkig samen, maar in de jaren nadat hij overleed was ik best eenzaam. Dat veranderde 5 jaar geleden, toen opende Salim hier KOCO. Vooral om eenzame ouderen een gezellige plek te bieden. Sindsdien heb ik veel mensen leren kennen. Salim en zijn collega Mo beschouw ik als mijn twee zoons. Zulke goeie jongens. En er zijn meer mensen die er voor me zijn. Met z'n allen helpen ze me aan alle kanten. Met boodschappen, de administratie en nog veel meer. Voor mijn 100ste verjaardag is zelfs een groot feest gegeven! Ik heb niets te klagen, er wordt goed voor me gezorgd. Salim zegt altijd 'God houdt van u'. En zo voelt het ook."

Mevrouw Mes

Overig nieuws

Feestelijke oplevering van 100 nieuwe huurappartementen aan de Noordendijk in Dordrecht

Gisteren vierde woningcorporatie Woonbron, samen met de nieuwe bewoners en in de aanwezigheid van wethouder Wim van der Kruijff, de feestelijke oplevering van 100 nieuwe huurappartementen aan de historische Noordendijk in de Vogelbuurt (Dordrecht). Op deze bijzondere locatie, met diepe wortels in de geschiedenis van de stad, zijn drie moderne en duurzame woongebouwen gerealiseerd: twee voor de sociale huur en één in de middenhuur. Alle 100 woningen zijn inmiddels verhuurd.
Lees meer

Woonbron maakt plan voor grootschalige gebiedsaanpak Sportdorp in Rotterdam

Sportdorp is een bijzondere buurt in Rotterdam-Zuid. Veel woningen zijn verouderd en er is vraag naar méér en andere type woningen. Daarom maakt Woonbron een plan voor deze buurt. Ons doel is om grootschalige maatregelen te nemen en verder te kijken dan alleen de woningen. Met deze gebiedsaanpak streven we naar een comfortabele, groene en gezellige buurt waar mensen fijn wonen, nu én in de toekomst.
Lees meer

Een nieuw hoofdstuk voor de Gillisbuurt: samen bouwen aan De Nieuwe Gillis

Vandaag, 20 mei 2025, presenteren de gemeente Delft en Woonbron een gezamenlijk plan voor de verbetering van de Gillisbuurt en de Delfia-locatie in de Buitenhof. Het plan beschrijft hoe zij hier de komende jaren samen met bewoners en partners willen werken aan verbetering van de buurt. Met onder meer nieuwbouw en verduurzaming van woningen en voorzieningen. In de toekomst vormt dit gebied één nieuwe, sterk verbonden en toekomstbestendige buurt: De Nieuwe Gillis.
Lees meer